ام پی دانلود

ام پی دانلود جائیست برای لذت بیشتر از اینترنت

ام پی دانلود

ام پی دانلود جائیست برای لذت بیشتر از اینترنت

دانلود - فیلم - اهنگ - گالری - آموزش - موبایل - اخبار - هنرمندان

 همه چیز درباره مثلث برمودا و حقیقت و افسانه های این سه گوش رازآلود

مثلث برمودا ناحیه ای عجیب و غریب در اقیانوس اطلس است که در آنجا بسیاری از کشتی ها و یا هواپیماهایی که بر فراز آن پرواز می کنند، بدون هیچ ردی ناپدید شده اند.چنین حوادثی از قرن ها پیش رخ داده اند.

 بیش از نیمی از کشتی ها و هواپیماها در طول پنج قرن گذشته در منطقه مثلث برمودا ناپدید شده اند و حوادث اسرارآمیزی در اقیانوس اطلس حتی در روزه ای اخیر نیز به وقوع می پیوندد، که بشریت را به حیرت در آورده است.

 حقایق کاملاً از آنچه که عموماً شناخته شده یا گفته می شود، درست است.بسیاری از داستان ها و اسطوره ها از طریق تخیل محض آفریده شده اند که از آن برای جلب توجه به کتاب هایشان استفاده می کردند.در بسیاری از موارد, واقعیت ها محو شدند.

بسیاری از نظریه ها, بحث ها و استدلال های متقابل در طول سال ها به چالش کشیده شده اند و اسراری را نمایان می کنند، که باعث ایجاد ترس در میان افراد در سنین مختلف می شود.

پس واقعیت چیست؟

آیا کاملا همه چیز درست است؟

تا حدی درست است؟

یا همه این ها مهمل است؟

بیایید عمیقاً درک کنیم و به خاطر داشته باشیم که اتفاقات بسیاری در این منطقه رخ داده است و نادیده گرفته شدند. 

همه اینها از کجا شروع شدند؟

 

 

همه اینها توسط نویسندگانی شروع شد که جدید بودند و این راز در ابتدا توسط آن ها برملا شد و بعد ها تداوم یافت اما هنوز به نتیجه ی قطعی و جامعی نرسیده است. در حالی که همه ما می دانیم نویسندگان رمان در تخیلات تبحر دارند, بسیاری از این نویسندگان در واقع نویسندگان معروف و مشهور زمانه خود بوده اند.

این ناهنجاری ها در دریا اولین بار توسط ادوارد جونز در روزنامه روزانه میامی هرالد در فلوریدا چاپ و منتشر شد.

با این حال چنانچه در سایت ام پی دانلود میخوانید هنگامی که جورج شن در مجله سرنوشت در مورد حوادثی مانند پرواز - 19, پرواز آموزشی پنج هواپیمای بمب افکن اژدر, که همه آن ها در طول یک جلسه تمرین عادی در مک گری ناپدید شدند و هرگز بازنگشتند, این راز در مقیاس گسترده مورد توجه قرار گرفت. یت

متعاقباً چندین نویسنده در مورد رویدادهای اسرارآمیز دیگری در ناحیه مثلث برمودا نوشته اند در حالی که برخی از این گزارش ها مشکوک یا مردود بودند.

مثلث برمودا کجاست؟

مثلث برمودا در جنوب شرقی آمریکا واقع شده است و منطقه مثلثی شکلی را در اقیانوس اطلس تشکیل می دهد. 

سه گوشه این مثلث عبارتند از:میامی (در فلوریدا); سان خوان (در پورتو ریکو); و برمودا (جزیره شمالی - آتلانتیک که به این نام نامگذاری شده است). 

نویسنده آمریکایی وینسنت کرامر، اولین کسی بود که این مرز را در مقاله ای به نام "مثلث برمودا " تعریف کرد. با این حال طی سال ها, چندین نویسنده دیگر این ناحیه را فراتر از مرز اصلی خود ادامه دادند, زیرا به نظر می رسید که حوادث مرموز در نواحی نزدیک را شناسایی کرده اند. 

بازدید از محل مثلث برمودا و نقشه اش برای کسب جزئیات, در چگونگی قرار گرفتن آن در اقیانوس اطلس مهم است. 

در متن زیر چند داستان شگفت انگیز از هواپیماها و کشتی هایی وجود دارد که در حین عبور از منطقه مثلث برمودا با سرنوشتی شوم ناپدید شده اند و دیگر اثری از آنها باقی نمانده است. 

تئوری های توضیح اسرار مثلث برمودا:

بنابراین چه چیزی موجب ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها می شود؟ تحقیقات و اکتشافات بسیاری برای کشف این راز صورت گرفته است. هیچ نظریه ای وجود ندارد که بتواند تمام حوادث ناپدید شدن را توضیح دهد.

 کشتی ها و هواپیماها می توانستند قربانیان شرایط مختلف باشند و اتفاقات سریع و غیر منتظره ای رخ می داده است، که همچنان هم ادامه دارند. 

بسیاری از نظریه ها از محققان و دانشمندان برای توضیح رویدادهای مختلف آمده اند و در اینجا چند مورد از محبوب ترین موارد وجود دارد: 

بسیاری از تئوری ها درباره آنچه در پشت پرده مثلث برمودا است، وجود دارد.برخی از مردم فکر می کنند که موجودات فضایی دلیل و مقصر این ماجرا هستند.برخی دیگر فکر می کنند که آن باید هیولاهای دریایی، دزدان دریایی، یا یک نیروی فیزیکی باشد که هنوز کشف نکرده اند. 

با این حال، تحقیقات در مثلث برمودا نتیجه گرفتند که اغلب ناپدید شدن ها و کشتی های غرق شده در توضیحات منطقی ای مانند آب و هوای بد و یا اشتباهاتی که توسط افسران و خدمه صورت می گیرد، رخ می دهد.

گاز متان در مثلث برمودا:

گاز به دام افتاده در کف دریا ممکن است فوران کند و در نتیجه می تواند تراکم آب را کاهش دهد و باعث غرق شدن کشتی ها مانند سنگ شود. حتی هواپیماهایی که بالای آن پرواز می کنند، می توانند آتش بگیرند و به طور کامل نابود شوند.

دانشمندان به دلیل تجزیه ارگانیسم های دریایی که در کف اقیانوس گیر افتاده اند, غلظت های زیادی گاز متان را کشف کرده اند. متان روی یخ متمرکز شده، تجمع می یابد و اگر پارگی رخ دهد, گاز بالا می یاید و بدون اخطار قبلی به سطح می رسد.

اگر کشتی در محل انفجار باشد, آب زیر آن ناگهان بسیار متراکم خواهد شد.روی دریا ته نشین می شود و رسوب به سرعت آن را می پوشاند.وسایل روی عرشه را خراب می کند. ورتکس های مغناطیسی, جریان های گرم و سرد می تواند اثر گذاری الکترومغناطیسی موثر بر وسایل و وسایل نقلیه ایجاد کند. 

مثلث برمودا و دریای سرگاسو:

اینجا یک منطقه اقیانوسی عجیب است که هیچ ساحلی ندارد و تنها با جریان های آب در همه طرف محدود می شود.بسیاری از کشتی هایی که از آن عبور می کنند، بی حرکت هستند.بسیاری از آن ها متروک و بدون روح هستند … 

مه الکتریکی مثلث برمودا:

برخی دیگر به مه الکترونیک اشاره می کنند که می تواند هم رویت و هم ابزار را مسدود کند. ابری عجیب و غریب که از ناکجا ظاهر می شود و یک کشتی یا یک هواپیما را در بر می گیرد. ابزار شروع به کارکرد نادرست می کند و در نهایت کشتی و یا هواپیما بدون هیچ ردی ناپدید می شوند.  

ابر شش ضلعی و بمب های هوایی در مثلث برمودا:

از تصاویر ماهواره ای هواشناسی به تازگی ابرهای شش ضلعی عجیبی کشف شده که قادر به انفجار بادها در اقیانوس زیر با سرعت زیاد هستند و چنین طوفان های بادی در اقیانوس می تواند امواج را به بلندی 45 فوت ایجاد کند. هواپیماها و کشتی ها در این ابر ممکن است که غرق شوند.

آتلانتیس یا مثلث برمودا:

به آتلانتیس اقیانوس خوش آمدید. بسیاری از تئوری ها می گویند که مثلث برمودا خانه ای است که در شهر گم شده آتلانتیس قرار دارد.براساس افسانه ها و گمانه زنی ها، شهر آتلانتیس به قدرت کریستال های انرژی ویژه ای تکیه داشت که بسیار قدرتمند بودند.

نظریه این است که این کریستال های انرژی در حالت متفاوتی هستند و اشعه های انرژی را که ناوبری را اشتباه می گیرند، ارسال می کنند. 

همه نظریه های اصلی در مورد مثلث برمودا:

تئوری های دیگری وجود دارند که سعی در حل و توضیح اسرار مثلث برمودا و تلاش برای شناسایی عواملی هستند که چنین رویدادهایی را ایجاد می کنند. 

نتیجه گیری - حقایق و افسانه های مثلث برمودا:

از زمانی که یک مجله نخستین بار عبارت "مثلث برمودا" را در اوایل دهه 1950 ابداع کرد، این راز همچنان جلب توجه می کند.

هنگامی که حوادث مرموز تکرار شونده چنین مقیاس بزرگ در همان منطقه رخ می دهد، کاملاً قابل درک است که مانند آتش گسترش خواهد یافت، علایق زیادی را در میان افراد مختلف از جمله محققان، دانشمندان، منتقدان و البته جرم عمومی ایجاد خواهد کرد و در نهایت یک شکل ماموت در طول زمان می گیرد.

در واقع مثلث برمودا یک افسانه زنده شده است.

اما حقیقت حقیقی و واقعی چیست؟

اول اینکه، شکی نیست که بسیاری از حوادث گزارش شده در مثلث برمودا در واقع رخ داده اند.

از آنجا که یک هواپیما یا کشتی به مقصد خود باز نمی گردد و یا به مقصد خود نرسیده است، به وضوح با آژانس های رسمی مربوط به نیروی دریایی ایالات متحده، گارد ساحلی ایالات متحده و غیره ثبت شده است و صدها مورد از این حوادث وجود داشته است.

در برخی موارد نشت نفت، شناور شدن یا کشتی های غرق شده را می توان یافت در حالی که در برخی دیگر هیچ ردی از چیزی وجود نداشت … این یک واقعیت است.

 بنابراین سوال این نیست که آیا این حوادث در همه جا رخ داده است یا خیر. این جایی است که توضیحات شروع به تار شدن می کنند، و گاهی اوقات حقایق با تصورات و تخیلات ترکیب می شوند.

 با این حال، برخی واقعیات های مشخص وجود دارند که واضح و فراتر از شک و تردید هستند.یکی از این واقعیت ها در مورد منطقه آبی اطراف جزیره برمودا است که یک گوشه از مثلث را تشکیل می دهد.

 جزیره برمودا در حدود 650 مایل دورتر از ساحل شرقی آمریکا واقع شده است.مشخص است که بیش از 300 کشتی غرق شده در آب های اطراف برمودا واقع شده اند. 

بنابراین چه چیزی می تواند علت این همه کشتی هایی باشد که در اطراف جزیره برمودا دفن شدند؟

دلیل آن ساده است …

در واقع در حدود 200 مایل مربع از منطقه آبی اطراف برمودا پر از صخره های دریایی خطرناک است.این صخره ها مخاطرات شدیدی را ایجاد می کنند، که خلبانان به طور عمده به قطب نما و نمودار برای هدایت کشتی ها وابسته بودند. 

صخره هایی که از ته دریا بالا می آمدند و در زیر سطح آب پنهان هستند، بدنه کشتی هایی را که از روی آن ها می گذشتند را تکه تکه می کردند.این روزها با سیستم پیشرفته GPS، خلبان ها می توانند این مشکل را مدیریت کنند. 

دانشمندان در ناحیه مثلث برمودا برخی از زمین شناسی های غیرمعمول در کف دریا را پیدا کرده اند. کف اقیانوس در بعضی جاها به طور ناگهانی عمق زیادی پیدا می کند.

در واقع، برخی از مکان ها در مثلث برمودا، در کل اقیانوس اطلس، عمیق تر هستند و در این منطقه بسیاری از کشتی ها ظاهراً گم شده بودند.

 

همه چیز درباره مثلث برمودا 

یک پدیده طبیعی دیگر, گرداب با جریانات جزر و مد قوی است که در آب های باهاما و در نزدیکی گوشه غربی مثلث برمودا و در حدود 45 مایلی سواحل فلوریدا واقع شده است. 

اینها به خاطر غارهای بزرگ زیر آبی معروف به حفره های آبی شکل می گیرند و پتانسیل مکش در یک کشتی که از بالای آن ها عبور می کند را دارند بنابراین آنگونه که در بخش اطلاعات عمومی نمناک گفته شده است در این مرحله منصفانه است بگوییم که بسیاری از ناپدید شدن های مثلث واقعی هستند … در حالی که برخی، توضیحات احتمالی دارند و برخی نیز چنین کاری نمی کنند.با این حال هنوز تردیدهایی در این باره وجود دارد.

برای مثال آیا تعداد چنین حوادثی مشابه یا حتی بیشتر از مثلث برمودا است؟

پس اگر اعداد مشابه یا بیشتر باشند, آیا چنین رویدادهایی واقعاً در هر مسیر اقیانوس طبیعی هستند؟ 

بیایید این را بررسی کنیم, چون می تواند نورهایی را روشن کند که آیا ما به چیزی واقعی، اعتقاد داریم یا خیالی است؟! 

یک کتابدار در دانشگاه ایالتی آریزونا یک منتقد بزرگ مثلث برمودا و یک محقق در این حوادث بود و سرانجام کتابش را با نام" راز مثلث برمودا " منتشر کرد.بیشتر تحقیقات او براساس گزارش های تایمز بود که وقایع را گزارش کردند و گزارش های هواشناسی (آب و هوایی) روزهای وقوع این حوادث را بررسی کردند. 

او نتیجه گیری کرد که تعداد کل چنین حوادثی در منطقه مثلث شکل، در جایی که طوفان های گرمسیری یا گردبادها کاملاً رایج هستند، اتفاق می افتد.مطالعه او همچنین نشان داد که تعداد حوادث در مثلث برمودا در مقایسه با چندین منطقه اقیانوسی دیگر به طور قابل توجهی بیشتر نیست. 

او توضیح داد که چندین نویسنده به اشتباه برخی از حوادث را گزارش کرده و داستان های خیالی از آن ها تهیه کرده اند.

او به پرونده ای اشاره کرد که در آن یک نویسنده ناپدید شدن یک کشتی را گزارش می داد که سه روز پس از ترک بندر در اقیانوس اطلس ناپدید شد, در حالی که حقیقت این بود که کشتی در واقع بندر مشابهی از اقیانوس آرام را ترک کرده بود. 

در یک مورد دیگر, نویسنده ای نشان داد که یک کشتی در دریای آرام غرق شده است، در حالی که گزارش هواشناسی نشان داد که یک جریان قوی از آنجا عبور می کند. 

حالا این را بخوانید … لوید یک بدنه بیمه بدنی در لندن است و در بازار بیمه دریایی فعال است.

آن ها کشتی ها را در سفر بیمه می کنند. هنگامی که از کانال تلویزیونی بریتانیایی سوال شد که تعداد زیادی از کشتی ها غرق شدند یا در مثلث برمودا گم می شوند, پاسخ دادند:خیر. آن ها بیشتر تایید کردند که حتی میزان بیمه بالاتری را برای کشتی هایی که از منطقه مثلث برمودا در حال عبور هستند, مطالبه نمی کنند، چون به نظرشان منطقه ناامنی نیست. 

گارد ساحلی ایالات متحده نیز از مشاهدات لوید حمایت کرد که تعداد موارد گزارش شده در مثلث برمودا چیزی غیر معمول نیست. 

در اینجا یک مطالعه دیگر هم وجود دارد. و این شامل مثلث برمودا نمی شود. در واقع براساس حوادث ثبت شده, خطرناک ترین مناطق آبی در جهان عبارتند از:

دریای جنوب چین, مدیترانه و دریای شمال.

 بنابراین آیا همه اینها به این معنی هستند که تصور مثلث برمودا بی اساس است؟ حالتان خوب شد؟ 

خوب, چندین سوال وجود دارد که هنوز باید قبل از اینکه بتوانیم به این نتیجه برسیم, پاسخ داده شوند.صدها کشتی و هواپیما در آن منطقه گم شده اند و بسیاری از این موارد با مدرک ثابت نشده اند.

این حقیقتی است که نویسندگان آتشین را تحریک کرده تا از موقعیت استفاده کنند.اما باور داشتن این طبیعت عظیم، تنها یک افسانه بی اساس است که تا چندین دهه جهان را در خود غرق می کند.

با وجود تحقیقات کامل و پایدار, حوادث متعددی به این موضوع ادامه می دهند. مشخص است که کانال های هوایی و دریایی در مثلث برمودا برخی از پر رفت و آمدترین راه های ارتباطی در جهان هستند.

آن ها به طور گسترده توسط خطوط هوایی متعدد و خطوط هوایی مرتبط با آمریکا, اروپا, جزایر کاریبین, برمودا, آمریکای جنوبی و حتی آفریقا استفاده می شوند. 

فکر کنید چه اتفاقی برای میلیاردها دلار تجارت بین المللی می افتد و تاثیر آن بر اقتصاد منطقه به چه اندازه ترسناک شناخته می شود؟

آیا کسی می خواهد این اقتصاد عالی را با فراخوانی رسمی به خطر بیاندازد؟ 

بسیاری از احتمالات متناقض برای حفظ راز مثلث برمودا در دهه های آتی وجود دارد. 

برای مثلث برمودا به قطب نما تکیه نکنید. مثلث برمودا یکی از تنها دو مکان بر روی زمین است که قطب نما آن را به سمت شمال واقعی به جای شمال مغناطیسی نشان می دهد. 

اگر این تغییر قطب نما یا خطای آن جبران نشود, کشتی ها و هواپیماها ممکن است که گم شوند. 

گزارش ها مربوط به اتفاقات عجیب در مثلث برمودا برای اولین بار به سفر اول کریستف کلمب به دنیای جدید باز می گردد. کلمب گفت که یک شب در حالی که او در منطقه بوده است، یک شعله آتشین به درون اقیانوس سقوط کرد. (شعله احتمالاً یک شهاب سنگ بود). او ادعا کرد که نور عجیبی در فاصله کمی بعد در طول سفر او ظاهر شد و قطب نمای او به طور غیر عادی کار می کرد. 

مثلث برمودا تا ماه مارس 1918 که یک کشتی باربری دریایی به نام یو اس اس سیکلوپ بود در منطقه غرق شد توجه عمومی زیادی به خود جلب نکرده بود. سیکلوپ این توانایی را داشت که درخواست کمک به کشتی های دیگر ارسال کند، اما کشتی هرگز این پیام را ارسال نکرد.

در سال 1941، دو کشتی با همان طراحی یو اس اس سیکلوپ نیز به طور مرموز در نزدیکی همان مکان ناپدید شدند.

عجایب مثلث برمودا 

خیلی عجیب است، نه؟ 

در دسامبر 1945، پنج بمب گذار دریایی با چهارده مسافر از فورت لادردیل فلوریدا به یک ماموریت بمب گذاری که به نام پرواز 19 مشهور بود، سفر کردند.هنگامی که قطب نما برای رهبر این ماموریت متوقف شدند، هر پنج هواپیما گم شدند.هواپیماها از میان هوا پرواز کردند، گم شدند، تا زمانی که از سوخت خارج شدند.

یک هواپیمای دیگر نجات در همان روز ناپدید شد. نیروی دریایی برای هفته ها به دنبال لاشه هواپیما و خدمه پرواز بود، اما هواپیماها و خدمه بدون هیچ ردی ناپدید شده بودند.چندین مورد ناپدید شدن مرموز دیگری از آن زمان اتفاق افتاده اند، از جمله سه هواپیمای مسافربری.

 مردم اغلب مدعی هستند که یک کشتی به نام "ماری سلست" قربانی دیگری از مثلث برمودا شده است، اما دلیلی وجود ندارد که ماری سلست در منطقه باشد.قرار بود کشتی از نیویورک به ایتالیا حرکت کند، اما در حدود 400 مایل دورتر از ساحل نزدیک آفریقا یافت شد.وقتی کشتی پیدا شد بادبان دریده شد و قایق نجات آن ناپدید شده بود. وسایل خدمه کشتی هنوز در کشتی بودند. 

ویلیام شکسپیر نمایشنامه ای به نام "طوفان" در مورد یک کشتی شکسته نوشت.برخی از محققان بر این باورند که این نمایشنامه براساس داستان واقعی یک کشتی برمودا است.

جاشوا اسلوکوم اولین فردی بود که به تنهایی به دور کل دنیا سفر کرد، در سال 1909 در حالی که از وینیارد تا آمریکای جنوبی سفر می کرد، ناپدید شد.راز ناپدید شدن اسلوکوم هرگز حل نشد، اما بسیاری از مردم مثلث برمودا را مقصر می دانند. 

با وجود داستان های ترسناک در مورد مثلث برمودا، هنوز هم یک مسیر مشترک برای کشتی های کروز و دیگر قایق ها وجود دارد و هواپیماها اغلب در منطقه پرواز می کنند. 

 

آقای محسن موسوی

برمودا

مثلث برمودا

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.